Ekologicznie i tanio

oszczędzanie energii

Musze przyzwyczaić się do nowej pralki, już. Znalazłszy kilka patentów na to by oszczędnie ją użytkować.

Ubranie na co dzień piorę w programie codziennym 30 minutowym w 30 st. C, to wystarcza, nie są brudne wystarczy, że je odświeżę i dodatkowo oszczędzam na prądzie.

Mocno zaplamione ubrania namaczam, nie bardzo ufam technice, a tak to się sprawdza, stary dobry sposób. Na plamy dobre okazuje się szare mydło, jest tanie a radzi sobie z większością plam. Pralkę uruchamiam kiedy nie zapełniam całego wsadu niestety ale nie będę na pranie czekać pond dwa tygodnie, bo tyle by to potrwało. Wybieram za to program trwający nieco ponad godzinę.

Z nową pralką oszczędzam też na detergentach, wlewam tyle ile mieści się w pojemniczku, czasem mniej. Dodatkowo do prania dodaję sodę oczyszczoną, by usunąć plamy i zmiękczyć wodę. Zamiast płynu do płukania używam kliku kropel olejku aromatycznego, nie martwcie się nie plami ubrań. Do prania można włożyć też łupiny łubinu, czy liście aloesu, oczywiście w woreczku aby nie wysypały się i można je było wyjąć. Warto też czasem przeprowadzić pranie samej pralki ale wcześniej do bębna wlać kilka butelek octu a w wspomnianym woreczku skórkę z cytrusów by zniwelować zapach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>