Prąd jest dla każdego

zielona energia

Dla wszystkich, którzy mają dość pieniędzy by założyć przyłącze, którego ceny jak i procedury odmienne u dystrybutorów nas nie rozpieszczają. Nikt w XXI wieku nie wyobraża sobie funkcjonowania bez energii, jednak istnieją na tym świecie ludzie, którzy nie zaznali luksusu jakim jest prąd. Jednak my traktujemy to medium jako podstawę egzystencji. Każda nawet krótka przerwa w dostawie naraża nas na brak rozrywki czy niemożność wykonania obowiązków. Energia jest niezbędna dlatego musimy ją mieć, nawet osoby mniej zamożne korzystają z reglamentowanego dostępu do prądu poprzez liczniki pre paid. Łudzimy się, ze uda nam się osiągnąć oszczędności na prądzie, jednak to tylko złudzenia jeśli oszczędzimy jedynie kilkanaście złotych na rachunku. Cały czas ktoś przypomina nam o gaszeniu światła, kiedy to mieliśmy w planie wymianę żarówek, w efekcie okazują się one za drogie i z nich rezygnujemy. Nowy telewizor, nowy komputer nie przyniosły oszczędności.

Jeśli wszystkie sposoby zawiodą, to co nam jeszcze pozostaje. Okazuje się, że zmiana dostawcy prądu jest jedną z końcowych możliwości. Nie jest to proces trudny, wszelkie formalności załatw za nas nasz nowy dostawca. Znalezienie tańszej oferty nie kosztuje nas wiele czasu, wystarczy skorzystać z porównywarki cen, czy faktycznie warto, zobaczcie co zaproponują wam sprzedawcy.

Dobrym sposobem na obniżenie rachunków jest poszukanie alternatywy w postaci innego sprzedawcy czy dostawcy usługi. Aby zapoznać się z ofertą przeszukujemy sieć aby porównać oferty co okazuje się być żmudne i często skomplikowane.

Od 2007 cieszymy się deregulacjami w sektorze energetycznym :) i możemy przebierać w sprzedawcach energii. Jest wiele podmiotów zajmujących się porównywaniem cen, któremu zaufać? Najstarszy w Polsce jest enerad.pl, potem optimalenergy, lepsza oferta porównywarka cen pradu, kredytów i lokat. W 2014 powstała porównywarka cen energii elektrycznej energiadirect.pl. Wszędzie prąd jest taki sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>