Gotuj tanio

energia

Domowy obiad to nie tylko frajda gotowania (jeśli ktoś lubi to robić) ale także oszczędności. Nadmiar zawsze można zamrozić albo odgrzać i zjeść na kolację. Z gotowym jedzeniem nie zawsze tak jest, jeśli nie mamy sprawdzonego gotowca możemy się naciąć i wyrzucimy i jedzenie i pieniądze. Kupiłaś za dużo, zamrażarka się przyda, mówię wam ten sprzęt to błogosławieństwo. Ugotuj wówczas więcej zupy, upiecz więcej zrazów i zamroź, kiedy będziesz planować wyjazd czy po prostu będziesz zmęczona odmrozisz sobie własnego gotowca.

Resztki z lodówki, kiedyś moja znajoma powiedziała mi, że nie chodzi po salepach z używaną odzieżą gdyż po otwarciu swojej szafy sama ma taki sklep. Dlatego po takich sklepach nie chodzi. Zawsze przypomina mi się to kiedy otwieram lodówkę pełną resztek, wówczas czuję się jak w jakimś sklepie z resztkami. Pełno niedojedzonych serów, wędlin i warzyw. Co wówczas robię sałakę, pizzę leczo albo lazanię na co dusza ma ochotę. Nie wyrzucam nic, nic się nie marnuje.

Gotuję zawsze w większym garnku aby nic mi nie wykipiało, przykrywka zawsze musi pasować do pokrywki aby para nie uciekała pod spód i nie ubrudziła płyty grzewczej. Dlaczego gotując nawet resztkę makaronu biorę większy garnek, a no moja babcia tak robiła tłumacząc się tym iż wówczas jej nic nie wykipi. Potrawa szybciej się ugotuje pod przykryciem wiem, że garnek niedopasowany swoja wielkością do palnika dłużej się nagrzewa a wówczas nie oszczędzam prądu, a bo ja mam płytę indukcyjną, ale jakoś nie mogę się przestawić.

Powiem wam jeszcze, że gotując na płycie indukcyjne kiedy potrawa zaczyna się bulgotać skręcam palnik, czy moc grzania, jakoś teraz kiedy mam płytę indukcyjna o tym pamiętam, kiedy gotowałam na gazie jakoś mi to uciekało. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>