Bezpieczeństwo to priorytet

tpa

Oszczędzajmy prąd, szczególnie podczas upałów takich jak dziś. Urządzenia energetyczne same produkują ciepło, są też bardzo czułe na temperatury. Skoro telewizor zwłaszcza stary model może zagrzać się do nawet 40 stopni to co jeszcze temperatura otoczenia tyle wynosi. Wówczas awaria prawie pewna.

W naszym kraju brakuje energii, niby jesteśmy węglową potęgą ale nie wszystko idzie tak jak trzeba. Elektrownie są zamykane w oze nikt nie inwestuje, brak pomysłów na to co będzie dalej. Straszą, że będzie jeszcze gorzej, ceny w górę a liczniki smart mają być tak czułe,  że każde naciśnięcie głośniej na pilocie zaowocuje wzrostem poboru energii.

Każdy ma swoje powody oszczędzania energii, obecnie jej nie oszczędzam świadomie. W tę gorączkę przesiaduję w cieniu na balkonie i czytam książkę. W następnym wpisie polecę wam kilka książek, albo i nie. Takie nieświadome oszczędzanie jest chyba lepsze od świadomego, niczym odruch Pawłowa zamiast sięgać po pilot sięgam po lekturę.

Lato nie jest chyba dobrym okresem na wprowadzanie zmian, jesteśmy wypompowani, myślimy o urlopie, w firmach też wiele nie załatwimy gdyż okres urlopowy to odsyłanie od biurka do biurka. Poczekajmy do września wówczas wraz z pogorszeniem pogody nadejdzie czas na wszystkie decyzje. Zmiana sprzedawcy energii może trochę potrwać więc lepiej żebyśmy byli w domu jak przyjdą wszystkie dokumenty formalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>