Upalne oszczędzanie

4340803879_ef762a8db5_z

Wakacje w tym roku temperatury można porównać do  innych krajów niekoniecznie basenu bałtyckiego ale śródziemnego. W takie upały nie chce się nic, niby człowiek się cieszy, że słonko ale nie pasuje bo gorąco.

To czego szukamy w takie dni to napoje i miejsce w cieniu. Wszyscy niemal uciekają z nasłonecznionych podwórek w cień altanki. To czego pragniemy to przyjemne uczucie chłodu. Dziś więc kilka sposobów na ochłodzenie, wszystko byście nie stracili energii.

Woda-ceny dar, oszczędzamy cały rok po to by w upalne lato brać prysznic nawet 3 razy dziennie. Basen na podwórku by wzbudzić zazdrość sąsiadów. Ze sklepów przywozimy hektolitry soków i lody. Mało kto jednak wie, że zimne napoje przynoszą ulgę tylko na chwilę, sama woda zaś wypłukuje cenne minerały z naszego organizmu. Dlatego najlepiej pragnienie gasić ciepła herbatą z miętą. Zioła mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a ciepły napój nie wywołuje wstrząsu dla naszego organizmu. Przecież co się dzieje kiedy olejemy gorący palnik wodą- paruje, nasz organizm podobnie, wydaje nam się ale jest nam lepiej ale ile to razy w lecie bolało cię gardło czy miałeś wzdęty brzuch.

Chcesz się chłodzić kup owoce, zimy arbuz to nie tylko witaminy, ale ochłodzenie, nawodnienie a w dodatku cukry, które szybko się spala. Inne owoce też się świetnie nadają. Ci co nie lubią owoców mogą zrobić sobie z nich mus. Galaretka też jest dobrym deserem, zwłaszcza dla osób które z jakichś powodów nie mogą lodów.

Najgorzej jest w budynkach, w których ludzie meczą się bez klimatyzacji. Wówczas działają klimatyzatory, wiatraki a ludzie najchętniej chodzili by w bikini. Nie ma się wówczas czego chwycić by było nam lepiej, dlatego najprościej jest ustawić klimatyzację a następnie odchorować to bardziej niż w poprzednich latach bo ceny energii elektrycznej w 2015 nieco wzrosły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>