Toksyczne osobowości – ich lepiej unikaj

Jeden z moich ulubionych cytatów są słowa Jim Rohn: „.Jesteś średnią z pięciu osób, które spędzają z Tobą najwięcej czasu” Te słowa otworzył mi oczy na fakt, że ludzie, spędzać czas z tymi ludźmi , których nazywa się rodziną i przyjaciółmi wpływa na naszą osobowość. Co ma wpływ na decyzje, jakie podejmujemy w życiu, a więc sukces i porażkę?

Niestety, nie każdy popycha nas do bycia lepszym. Niektórzy ludzie zatrzymują nas, odciągają od naszego marzenia, chcą nas namówić na podejmowanie ryzyka, a my nie zawsze zdają sobie sprawy, że to co się dziej nie zawsze jest dla nas dobre. Dlatego ważne jest, aby mieć świadomość i świadomie wybrać z kim spędzamy czas i ograniczyć kontakt z tzw. toksycznymi ludźmi. Oto pięć osobowości jaki moim zdaniem powinniśmy unikać.

1. Complainers – ciągle narzekają

Maruda, przedstawiciel ludzi, którzy zawsze narzekają, jak to jest źle w ich życiu lub pracy lub cokolwiek innego się dziej ale złego. Lubią ciągle skomleć o wszystkim, ale nigdy nic z tym  nie zrobić.

Będąc wokół marudnych ludzi,  to zanim się zorientujesz  przejmiesz ten sam sposób negatywnego myślenia. Mówią, że pesymizm jest zaraźliwy, właśnie dlatego warto pomyśleć dwa razy zanim ponownie spotkasz się z marudą.

2. Uprawnieni – ci lepsi

Są to ludzie, którzy czują się uprawnieni do pewnych rzeczy w życiu, jakby nie muszą pracować, a na wszystko i za wszystko odpowiedzialni są  ludzie wokół. Mają do nich ciągłe pretensje, bo oni powinni coś im zawdzięczać.

Ten sposób myślenia może być śmiertelny dla osoby starającej się odnieść sukces. Blokuje ona swoją determinację i może zabić swoje zaangażowanie w mgnieniu oka. Wiedz jedno: Ty, ani nikt inny, nie jest uprawniony do niczego. Jeśli chcesz mieć dobre życie, trzeba je utworzyć.

3. Konserwatysta

Są tymi, którzy są zgodni z limitami ustalonymi tyko dla nich. Nie mają żadnych snów o  pogoni,  nie robią czegoś, co wykracza przeciwko status quo. Są po prostu jak roboty, pracują 40 godzin tygodniowo w pracy, której  nienawidzą, idąc do domu, śpią i jedyne co robią  to wszystko od nowa.

4. Party Man

Planują imprezy prze 24 godziny przez pięć dni w tygodniu, wszystko by wyjść każdego wieczoru. Jasne, że impreza być świetną zabawą, ale uważaj. Nie zrozumcie mnie źle, należy się czas na relaks i wyczyścić głowę na okazję, ale ‘barach’ nie jest rozwiązaniem i nie będzie nim całe życie.

5. Wątpiący

Wątpiący mogą słuchać swoich wielkich marzeń, ale to oni będą pierwszymi, którzy powiedzą ci, że nie sądzę, że jest to dobry pomysł, czy nie ma się co nastawiać.

Nazywamy ich pesymistami, jeszcze nic nie zrobili, bo nie widzą z tym sensu. Zaproponuj im coś a z pewnością wymyślą nie jedną wymówkę, nawet jeśli obiecasz im dobrą zabawę, oszczędności i poprawę samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>