Wiosenne porządki dla leniwych – moje sposoby

pobrane (7)

Szał sprzątanie ogarnia nas nie tylko na święta czy na wiosnę, porządek jest konieczny kiedy ma przyjść teściowa. Kiedy dzieci nabałaganiły a w każdej chwili pojawi się inkasent do odczytu licznika zużycia energii, albo wodomierza. Poza skrajnymi przypadkami, porządek potrzebny jest zawsze.

1.Ogarnij życie

Wyrzucaj: Magazynujesz, przestawiasz, przekładasz, chowasz aby nikt nie zobaczył stosów gazet, rachunków za energię czy ubrań. Robisz źle, prędzej czy później nagromadzisz tyle rzeczy, że nie będziesz w stanie tego ogarnąć. Niepotrzebne- wyrzucamy.

Porządkuj: Uporządkować można jedynie to co jest na widoku. Pościeranie kurzy, umycie podłogi, bieżące pracowanie czy mycie okien. Jeśli jesteś na bieżąco z segregacją rzeczy ważnych to w twoim domu będzie porządek.

2. Wiosenne porządki na papierze

Wyrzucaj: Poczta, zarówno ta tradycyjna jak  i emailowa gromadzi wiele niepotrzebnych wiadomości, reklam i danych. Przeglądaj, segreguj i usuwaj. Ważne wiadomości możesz zaznaczać kolorem, wykrzyknikiem w zależności od tego jakie funkcje ma twoja poczta.

Porządkuj: Tradycja najlepsza, na biurku nie możesz gromadzić zbędnych rzeczy. Niech twoje miejsce pracy nie stanie się stołem z wierszyka dla dzieci, pomieści wszystko tylko brak na nim miejsca do pracy.

3. Zepsuło się, jest nieefektywne, co to w ogóle jest?

Wyrzucaj: Pozbądź się sprzętów, które nie są ci niezbędne, a wymagają czyszczenia, odkurzania czy prania. Zrezygnuj z bibelotów, dekoracyjnych poduszek, nielubianych sztucznych kwiatów i nieużywanych kosmetyków. Tak, ograniczają twoją powierzchnię do życia.

4. Porządek musi być

To nie tak, że musisz, ale tak, że chcesz. Nikt nie będzie ci wpierał, że pracując, spalasz kalorie, a poziom twojej aktywności fizycznej jest większy niż u przeciętnych osób. Po prostu w porządku lepiej się wypoczywa, jest lepsze samopoczucie, obowiązki stają się przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>