Wyjazdy zagraniczne co trzeba o nich wiedzieć

wakacje

Oglądacie zdjęcia z poprzednich wyjazdów, albo tęsknicie bo w tym roku nigdzie nie jedziecie ale przypominacie sobie jak to było by i przygotowujecie do następnego wyjazdu. To co daje o sobie znać na wyjazdach wakacyjnych to nieobycie z tamtejszą kulturą i nieznajomość języków.

Nauka języków

To pierwsze można nadrobić poradnikami, popytać znajomych czy oglądać programy publicystyczne o krajach do których zamierzamy się wybrać.

Druga umiejętność wymaga czasu i oczywiście pieniędzy. Uczymy się języków w szkołach są nauczane niemiecki i angielski oczywiście to od szkoły i uczniów zależy czy chcą uczyć się także włoskiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Okazuje się, że te języki pokonały inne przedmioty na tegorocznej maturze.

Nie dziwię się, ci co uczą się tych języków chcą tego, mało jest szkół, które mają je w swoim programie. Uczniowie chodzą na zajęcia dodatkowe, kursy albo uczą się tych języków od małego.

Stracona szansa

Gdybyście mieli szansę jakiego języka byście się uczyli? Znam odpowiedź pewnie wszystkich, więc zapytam czego się więc uczycie, w zaciszu domu, może oglądacie filmy bez dubbingu i napisów, w ten sposób umysł musi przypomnieć sobie jak najwięcej. Nie osiąga się tego oglądając film z napisami.

Kursy i szkolenia są dopełnieniem cała nauka musi płynąć od nas, to my musimy mieć chęć do poszerzania wiedzy, zgłębiania jej a nauka słówek to ciężka praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>