Jak tanio posprzątać dom

842875f43af247b5c3f9e060a52e4678

Im częściej sprzątamy tym mamy czyściej, ale nie raz sprzątanie zostawiamy na sobotę. W jeden dzień chcemy uprzątnąć wszystko, a wiadomo w leniwy poniedziałek i tak się zabrudzi. Są jednak miejsca, które chcemy wyczyścić raz na jakiś czas, bo nie wraca się do nich często. Moje sposoby ja oszczędzać, oczywiście nie musicie się zgadzać.

Kup drożej, aby oszczędzać

Dobrym tego przykładem jest odkurzacz na wodę czy kubełkowy. Kurz i śmieci zbierają się do wnętrza kubełka. Taki sprzęt kosztuje więcej, ale moi zdaniem ma same zalety. Już dawno minęły czasy kiedy to opakowanie torebek do odkurzacza kosztowało w granicach 20 złotych, teraz jeden worek to koszt w granicach 16,99. Papierowego worka nie da rady wytrzepać, musimy kupić nowy inaczej nie da rady odkurzać. Wynika z tego, że odkurzanie, przy wymianie worka raz na 15 dni będzie nas kosztować ponad 407 złotych. Dlaczego zakładam, że worek wymieniam, co 15 dni, jakoś tak kojarzy mi się, że w swoim odkurzaczu robiłam to dwa razy w miesiącu. Wiecie, że odkurzacz jest tak skonstruowany, że lepiej wciąga kurz kiedy worek jest pusty, zapełniony sprzyja temu, że na rachunku pojawiają się dodatkowe kWh w cenie zależnej od umowy ze sprzedawcą.

Drugim przykładem wydania pieniędzy jest lodówka, tak wie, że lodówka ni jak ma się do porządkowania, ale pomyślcie leniuszki kiedy ostatnio odmrażaliście swoją, co? Ja nie pamiętam, ale zamiast opisu na specjalnych karteczka dołączonych do szuflad, na których zapisuje się zawartość napisałam datę ostatniej akcji – rozmrażanie. Droższe lodówki noforst nie wymagają, aby tak często je rozmrażać, a czysta lodówka to energooszczędna lodówka, zapamiętajcie.

Nie lubicie „natury”

Koniec z elektroniką, teraz czas na środki, okazuje się, że nie lubicie korzystać z tzw. ‘naturalnych” środków o sprzątania. Po przeczytaniu artykułu na ten temat doszłam do następujących wniosków. Cytryny są za drogie, bo faktycznie aby otrzymać odpowiednią ilość trzeba kupić ponad kilogram, a cytryny potrafią kosztować 18 zł./kg. Ocet dla was jest zbyt żrący i śmierdzący a soda i kwasek także nie jest niczym tanim. „Potrzebny na tony w cenie 3,60 za 50 gram, za 72 złote mam tyle środków, że starcza na dwa-trzy miesiące”. Tak, całość komentuje jedna z czytelniczek. Nie trudno się zgodzić. Tym bardziej, że prościej sięgnąć po środek opakowany w butelkę, najlepiej ze spryskiwaczem w razie plamy i mieć pewność, że za chwilę ona zniknie niż szorować coś solą z marnym skutkiem. Tym bardziej, że chemię kupujmy raz na jakiś czas. Nie chcą się powtarzać mam inne sposoby na tanie sprzątanie. Oszczędzanie, a dokładniej racjonalne dozowanie. Zbyt dużo proszku będzie skutkować białym osadem na odzieży, alergicy będą mieć problemy, dodatkowe płukanie to pieniądze. Dozuj oszczędnie. Za porządki zabieraj się regularnie, lepiej i milej będzie jak podłogę umyjesz dwa razy w tygodniu niż raz na jakiś czas wlewając pół butelki płynu.

Jeden komentarz do “Jak tanio posprzątać dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>